//FAQ

FAQ

1. Proč se u vás dnes nezasněžovalo, když v některých jiných areálech už zasněžují?

Po složitém správním řízení se nám podařilo navýšit kapacitu zásoby vody pro zasněžování z původních 1 200 m3 na 3 600 m3, což je v daném území maximum. Pro zasněžování celého svahu je však potřeba cca 5 500 m3. Další zvýšení množství zadržované vody je z hlediska CHKO Bílé Karpaty nemožné. Z toho vyplívá, že stále musíme spoléhat na to, že nám příroda pomůže. Se zásobou vody musíme také hospodařit velmi obezřetně, pokud ji předčasně vyplýtváme, už se nám zásobník nenaplní.

Vzhledem k omezené zásobě vody je moc důležité, aby zem byla dostatečně zmrzlá – v takovém případě nemusí být vrstva sněhu na sjezdovce tak vysoká, aby nehrozilo nebezpečí, že pásy rolby otočí blátivou zem na sjezdovku.

Všichni víme, že klimatické podmínky zejména v dolní části sjezdovky jsou díky teplým fénům mizerné. Snažíme se proto maximálně přesně načasovat zasněžování tak, aby se neopakovala minulá sezóna, kdy jsme byli připravení před Vánocemi spustit vleky a záhy nám sjezdovka díky oteplení odtála.

 

2. Bude letos v provozu i vlek Myšáčka?

Vlek Myšáčka byl bohužel kvůli padlým stromům téměř nenávratně poškozen a ani letos se jeho spuštění neplánuje.

 

3. Jsou součástí areálu i běžkařské tratě?

Běžkařské tratě nejsou součástí areálu.

Pro běžkaře jsou k dispozici tratě v okolí v různých délkách od 3 – 10 km v celkové délce asi 70 km. Jsou barevně značeny po lesních a lučních vrstevnicích v okolí Mikulčina Vrchu a hřebenech Malého a Velkého Lopeníku, Kykule, Machnáče a Bošácké Doliny.

 

4. Bude letos otevřena, kromě malého bufetu v přízemí a velká restaurace v prvním patře?

Ne, provoz restaurace pouze v zimních měsících by byl z provozních a personálních důvodů složitý, a naopak její celoroční provoz je nerentabilní (zejména na jaře a na podzim). K občerstvení bude však letos k občerstvení kromě vnitřního bufetu také bufet venkovní, umístěný blíže ke sjezdovce.

2020-01-06T09:45:06+00:00